Oczami mężczyzny (nie) idealnego, Poradnik dla Ciebie

Nieidealny świat nieidealnego mężczyzny

Prawdziwy mężczyzna umie przyznać się do błędów. Uczy się na nich, wyciąga wnioski i idzie dalej. To samo zresztą dotyczy kobiet. Współczesne przedstawicielki piękniejszej z płci w książce Oczami mężczyzny (nie) idealnego też odnajdą dla siebie sporo wskazówek. Co robić, by zbudować satysfakcjonujący związek? Jak radzić sobie z szarą codziennością i jak podchodzić do większych wyzwań? Takie porady przydają się każdemu. Chętnie dzieli się nimi autor wspomnianej książki, a mianowicie Rafał Wicijowski.

Książka nad wyraz szczera

Oczami mężczyzny (nie) idealnego wyróżnia się na tle innych poradników. Przede wszystkim tym, że bywa trudna dla samego czytelnika. Rafał Wicijowski często motywuje poprzez brutalne stwierdzenia. Do pewnego stopnia tłumaczy go, że niektórych ludzi tylko w taki sposób można wyrwać z letargu. Jednak niejednego odbiorcę łatwo tym zniechęcić. Nie warto jednak ulegać oburzeniu, ponieważ w tej technice jest metoda. Oczami mężczyzny (nie) idealnego prowadzi czytelnika przez trudy współczesnego życia (https://www.taniaksiazka.pl/oczami-mezczyzny-nie-idealnego-rafal-wicijowski-p-1164472.html). I pokazuje mu, o co tak naprawdę warto walczyć. Autor podkreśla przede wszystkim, że:

  • wszechobecne wymówki o braku czasu nie mają sensu,
  • nie należy wstydzić się swoich emocji i uczuć, z czym szczególny problem mają panowie,
  • trzeba mówić o swoich potrzebach oraz wyrażać myśli na głos, to z kolei wskazówka skierowana głównie do kobiet,
  • pieniądze nie są fundamentem budowania udanej relacji czy satysfakcjonującego życia.

Podczas lektury Oczami mężczyzny (nie) idealnego odbiorcy może momentami robić się nieswojo. Nie jest to jednak argument za porzuceniem dalszego czytania. Przeciwnie, właśnie z takich książek ludzie mają możliwość nauczenia się najwięcej. Chociażby dlatego, że zyskują szerszą perspektywę. Na wiele spraw mogą też spojrzeć w nowy sposób.

Czy idealne życie istnieje?


Bynajmniej. Każdy ma jakieś problemy, ale o człowieku najbardziej świadczy to, jak się z nimi mierzy. Zamiast udawać niewzruszonego macho, lepiej porozmawiać z partnerką o uczuciach. Miejsce zwyczajowych wymówek powinien zająć wysiłek, wynikający z chęci budowania stałego oraz zadowalającego związku. Rafał Wicijowski jest także zdania, że nie ma sensu tracić życia na niesatysfakcjonujące czy jednostronne relacje. Dotyczy to tak miłości, jak i przyjaźni czy kontaktów służbowych. Otaczając się wartościowymi ludźmi, podnosi się jakość swojego życia. Zyskuje się oparcie na co dzień oraz wsparcie w trudniejszych momentach. Przede wszystkim jednak człowiek może przestać udawać kogoś, kim nie jest. W dzisiejszym świecie nie brakuje obłudy, ale to możliwość bycia naprawdę sobą daje największą wolność.

Coffee obraz autorstwa freepik - www.freepik.com
Oczami mężczyzny. Żyjesz tylko raz, Poradnik dla Ciebie

Książka na gorszy dzień

Złe dni zdarzają się każdemu. Czasami to ciąg mniejszych niepowodzeń, które można podsumować: nic mi się dzisiaj nie udaje. Zdarza się jednak i tak, że dzieje się coś poważniejszego. Co zaburza równowagę i wybija człowieka z rytmu. Wówczas przydaje się solidna dawka motywacji. A tę można znaleźć w książce Rafała Wicijowskiego pod tytułem Oczami mężczyzny. Żyjesz tylko raz. Dlaczego to pozycja w sam raz na gorszy dzień? Otóż w kilku prostych zdaniach autor potrafi skierować myśli czytelnika na lepsze, bardziej efektywne tory. Nie śle pocieszenia w postaci utartych frazesów. Nie twierdzi, że wszystko będzie dobrze. Rafał Wicijowski nie obiecuje, że właśnie tak się stanie. A mimo wszystko otwierając jego książkę na dowolnej stronie, ma się poczucie, że jakoś to będzie.

Autor, który wytyka błędy

Nie da się wprowadzić trwałych zmian na lepsze, bez dostrzeżenia błędów w swoim myśleniu oraz niespójności w postępowaniu. Rafał Wicijowski pokazuje najczęstsze ludzkie niedociągnięcia. Udowadnia czytelnikowi, że wbrew własnemu przekonaniu nie jest w stu procentach idealny. To oryginalne podejście, służące jednak wyższemu celowi. A mianowicie poprawie życia na lepsze, podniesieniu jakości egzystencji oraz czerpaniu z niej znacznie większej satysfakcji. W następnej kolejności autor pokazuje, jak uwolnić się od utartych mechanizmów myślenia oraz działania. Prowadzi czytelnika przez kolejne cenne lekcje, aż ten ostatni będzie gotowy do wdrożenia realnych zmian. Zaletą książki Oczami mężczyzny. Żyjesz tylko raz jest to, że można do niej wracać wielokrotnie (https://www.taniaksiazka.pl/oczami-mezczyzny-zyjesz-tylko-raz-rafal-wicijowski-p-1279105.html). Nie trzeba natomiast traktować jej jak tradycyjnej lektury, czytanej od A do Z. Wystarczy otworzyć tę książkę na dowolnej stronie. Gwarantowane są:

  • uśmiech, a przynajmniej solidna dawka motywacji,
  • dodatkowe pokłady energii do mierzenia się z wyzwaniami,
  • spojrzenie na własne problemy z większej perspektywy.

Książka, która pomaga uwierzyć w siebie

Po książkę Oczami mężczyzny. Żyjesz tylko raz powinien sięgnąć każdy, mający problemy z samooceną oraz wewnętrzną równowagą. Często dzieje się tak, że człowiek zatraca poczucie wewnętrznej harmonii ze sobą. Ulega niespójnym komunikatom, zaczyna wierzyć, że inni ludzie znają go lepiej od niego samego. Słowa Rafała Wicijowskiego okazują się wówczas bardzo pomocne w nabieraniu zdrowszego dystansu. Zarówno do siebie, jak i do otoczenia. Warto od tego zacząć wprowadzanie pozytywnych zmian do swojego życia. W chaosie XXI wieku trudno znaleźć własny głos. Na szczęście wielu autorów postawiło sobie za cel wsparcie czytelników w jego poszukiwaniach. Należy do nich niewątpliwie Rafał Wicijowski.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com
Poradnik dla Ciebie, Teraz albo nigdy

Walka dobra ze złem

Są takie osoby, które w naszych głowach na stałe wpisują się do naszej pamięci. Trzeba przyznać, że dzięki nim nasze życie staje się o wiele cenniejsze, bardziej wartościowe. To pod wpływem książek, jakie zostały stworzone przez takie osoby jesteśmy w stanie skłonić się do przemyśleń, które pozytywnie wpływają na nasze życie. Warto poznawać, warto czytać, dzięki czemu nie będziemy tkwić w jakimś marazmie. Tak dużo narzekamy. A może czas to zmienić? W jaki sposób? Pomóc nam w tym może książka pt.”Teraz albo nigdy” Szymona Hołowni.

Zawsze na czasie

Szymona Hołownię chyba zna zdecydowana większość z nas. Przynajmniej raz w życiu oglądaliśmy “Mam talent” – program telewizyjny, gdzie ten autor wielu książek występował jako prowadzący. Razem z Marcinem Prokopem swoim przyjacielem nie raz rozbawiał nas do łez. Ta dwójka prowadzących różna jak ogień i woda sprawiała, ze program zyskiwał na atrakcyjności. W 2019 roku Hołownia rozstał się z tym programem kilka tygodni później ogłaszając swój start w wyborach prezydenckich w roku 2020. Nie można jednak zapominać, że jest to dziennikarz nie tylko znany ze swojego showmańskiego talentu. Już od wielu lat pisze książki, jak również publikuje artykuły na łamach Tygodnika Powszechnego. “Teraz albo nigdy” to zbiór najciekawszych artykułów opublikowanych w latach 2017 – 2019 na łamach Tygodnika Powszechnego. Wielu specjalistów od przekazu uważa, że teksty Szymona Hołowni niezależnie od tego czego dotyczą zawsze są ponad czasowe. Nawet, jeżeli są one już napisane bardzo dawno temu można je również odnieść do dzisiejszej, otaczającej nas rzeczywistości.

Prawo do narzekania

Tym razem autor skupia naszą uwagę na tym, co robimy każdego dnia. Narzekamy – Polacy chyba są z tego bardzo mocno znani w świecie. Narzekamy na polityków, którzy prowadzą dla nas niezrozumiałą walkę pomiędzy sobą. Narzekamy na kościół, który doprowadza do różnych czynów bardzo często mieszając się do władzy. Nawet narzekamy na własnych sąsiadów. A czy w taki sam sposób jaki wylewamy na jedne osoby pomyje dostrzegamy innych bohaterów, którzy wyróżniają się na tle narodu? Na pewno nie! Hołownia pokazuje nam więc, że zmiany, które byśmy chcieli tak bardzo ujrzeć u innych powinniśmy rozpocząć od siebie. Mamy prawo do narzekania – jak najbardziej. Jeżeli jednak pozwalamy sobie na to, aby na inne osoby wylewać stos pomyj, doceniajmy inne osoby, które w naszych oczach robią coś dobrego. Może to być jakiś polityk lub ksiądz, zakonnica. Może to również być pani w sklepie, która każdego dnia dba o to, abyśmy na śniadanie zawsze mieli dobre bułki.

Coffee obraz autorstwa pressfoto - www.freepik.com