Oczami mężczyzny (nie) idealnego, Poradnik dla Ciebie

Nieidealny świat nieidealnego mężczyzny

Prawdziwy mężczyzna umie przyznać się do błędów. Uczy się na nich, wyciąga wnioski i idzie dalej. To samo zresztą dotyczy kobiet. Współczesne przedstawicielki piękniejszej z płci w książce Oczami mężczyzny (nie) idealnego też odnajdą dla siebie sporo wskazówek. Co robić, by zbudować satysfakcjonujący związek? Jak radzić sobie z szarą codziennością i jak podchodzić do większych wyzwań? Takie porady przydają się każdemu. Chętnie dzieli się nimi autor wspomnianej książki, a mianowicie Rafał Wicijowski.

Książka nad wyraz szczera

Oczami mężczyzny (nie) idealnego wyróżnia się na tle innych poradników. Przede wszystkim tym, że bywa trudna dla samego czytelnika. Rafał Wicijowski często motywuje poprzez brutalne stwierdzenia. Do pewnego stopnia tłumaczy go, że niektórych ludzi tylko w taki sposób można wyrwać z letargu. Jednak niejednego odbiorcę łatwo tym zniechęcić. Nie warto jednak ulegać oburzeniu, ponieważ w tej technice jest metoda. Oczami mężczyzny (nie) idealnego prowadzi czytelnika przez trudy współczesnego życia (https://www.taniaksiazka.pl/oczami-mezczyzny-nie-idealnego-rafal-wicijowski-p-1164472.html). I pokazuje mu, o co tak naprawdę warto walczyć. Autor podkreśla przede wszystkim, że:

  • wszechobecne wymówki o braku czasu nie mają sensu,
  • nie należy wstydzić się swoich emocji i uczuć, z czym szczególny problem mają panowie,
  • trzeba mówić o swoich potrzebach oraz wyrażać myśli na głos, to z kolei wskazówka skierowana głównie do kobiet,
  • pieniądze nie są fundamentem budowania udanej relacji czy satysfakcjonującego życia.

Podczas lektury Oczami mężczyzny (nie) idealnego odbiorcy może momentami robić się nieswojo. Nie jest to jednak argument za porzuceniem dalszego czytania. Przeciwnie, właśnie z takich książek ludzie mają możliwość nauczenia się najwięcej. Chociażby dlatego, że zyskują szerszą perspektywę. Na wiele spraw mogą też spojrzeć w nowy sposób.

Czy idealne życie istnieje?


Bynajmniej. Każdy ma jakieś problemy, ale o człowieku najbardziej świadczy to, jak się z nimi mierzy. Zamiast udawać niewzruszonego macho, lepiej porozmawiać z partnerką o uczuciach. Miejsce zwyczajowych wymówek powinien zająć wysiłek, wynikający z chęci budowania stałego oraz zadowalającego związku. Rafał Wicijowski jest także zdania, że nie ma sensu tracić życia na niesatysfakcjonujące czy jednostronne relacje. Dotyczy to tak miłości, jak i przyjaźni czy kontaktów służbowych. Otaczając się wartościowymi ludźmi, podnosi się jakość swojego życia. Zyskuje się oparcie na co dzień oraz wsparcie w trudniejszych momentach. Przede wszystkim jednak człowiek może przestać udawać kogoś, kim nie jest. W dzisiejszym świecie nie brakuje obłudy, ale to możliwość bycia naprawdę sobą daje największą wolność.

Coffee obraz autorstwa freepik - www.freepik.com